loading...

انشاکده , سایت آموزش انشا نویسی و نگارش ، انشا کده ,

انشای پایه نهم ,جواب های کتاب انشا نهم ,انشای پایه نه ,انشا پایه نهم درباره ,انشای پایه نهم با موضوع ,انشا پایه نهم در مورد ,انشاهای پایه نهم ,انشا پایه نهم نوبت اول و نوبت دوم,جواب انشا نهم,انشا نهم

انشا در مورد گذر رودخانه - شماره 1 - توصیف کلی

انشاکده بازدید : 5619 جمعه 25 اسفند 1396 نظرات (0)

در این پست از سایت انشاکده برای شما انشای زیبایی درباره گذر رودخانه آماده کرده ایم .

نام انشا: گذرِ رودخانه

نام انشا به انگلیسی: River crossing

کتاب: مهارت های نوشتاری پایه نهم درس۱ صفحه۲۱

یكی از موضوع های زیر را انتخاب كنید و پس از طراحی نقشه ذهنی، به كمک یكی از راه های پرورش فکر، متنی درباره آن بنویسید.

1- گذرِ رودخانه 2- آدم فضایی 3- اذان 4- شانس 5- فيل و فنجان

انشا گذر رودخانه به صورت ادبی و غیر ادبی و با رعایت طبقه بندی ذهن و نوشته ( مقدمه، بدنه و نتیجه ) :

 موضوع گذر از رودخانه خیلی جالب است . چشمانم را می بندم و در خیالم رودخانه را دنبال می کنم انگارکه رودخانه پایان ندارد و هیچ وقت به پایانش نخواهم رسید .

پا به پای آب زلال و روان رودخانه پیش می روم و درختانی را در اطرافش می بینم که سربه فلک کشیده اند و چمن های انبوه که احاطه شان کرده است .

در کنار رودخانه تعدادی آهو را می بینم که آمده اند تا از آب خنک بیاشامند و اطرافشان صدای قورباغه هایی به گوش میرسد که گویا با یکدیگر در حال صحبت هستند .

در ادامه مسیر و در دل رودخانه قلوه سنگ هایی می بینم که همچون مرواریدی از جنس بلور به چشم می خورند و زیبایی خاصی دارند .

اما این شرایط زیبا پایدار نیست چرا که ساختمان هایی در حریم رودخانه خودنمایی می کنند که منظره زیبای اطراف رودخانه را بلعیده اند و دیگر خبری از طبیعت بکر و سرسبز نیست .

شرایط زمانی بدتر می شود که کمی جلوتر انشعابی از فاضلاب این ساختمان ها به چشم می خورد که به سمت رودخانه سرازیر شده است و دیگر خبری از زلالی و شفافی آب رودخانه و یا ماهی ها نیست.

مسیرم را به امید پایان این شرایط بد و یافتن منظره ای بکر و زیبا ادامه می دهم اما زباله هایی میبینم که توسط رستوران ها به داخل آب انداخته شده  و بعضی از زباله ها نیز توسط افرادی که چند لحظه ای در مسیر این رودخانه توقف کرده اند در دل طبیعت رها شده است .

 از ادامه مسیرم منصرف می شوم و به خیال بافی ام پایان می دهم و با خود می اندیشم چرا این افراد به عواقب و پیامدهای کار خود فکر نمی کنند پیامدهایی همچون مرگ بسیاری از جاندارانی که چه در درون آب و چه آنهایی که از آب رودخانه استفاده می کنند در انتظار این رودخانه زیبا است .

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟