loading...

انشاکده , سایت آموزش انشا نویسی و نگارش ، انشا کده ,

نشای پایه هفتم ,جواب های کتاب انشا هفتم ,انشای پایه هفت ,انشا پایه هفتم درباره ,انشای پایه هفتم با موضوع ,انشا پایه هفتم در مورد ,انشاهای پایه هفتم ,انشا پایه هفتم نوبت اول و نوبت دوم,جواب انشا هفتم

انشا درباره حیاط مدرسه - شماره 1 - جنب و جوش در حیاط مدرسه

انشاکده بازدید : 5517 یکشنبه 12 فروردين 1397 نظرات (0)

در این پست از سایت انشاکده برای شما انشای زیبایی درباره حیاط مدرسه آماده کرده ایم .

موضوع انشا: حياط مدرسه

موضوع انشا به انگلیسی: School yard

کتاب: مهارت های نوشتاری پایه هفتم درس 1 صفحه 20 :

 

 از ميان موضوع هاي زير يكي را انتخاب كنيد، نخست كمي دربارة آن بينديشيد؛ پس از شكل گيري نقشة ذهني؛ سفر نوشتن را آغاز كنيد:

1 - پاييز 2 - حياط مدرسه 3 - روزي را كه دوست دارم، تكرار شود

سنجه های ارزيابي :

داشتن پیش نویس (داشتن نگاشتِ اوّل)

داشتن پاک نویس (رعایت نشانه های نگارشی، نداشتن غلط املایی، توجّه به درست نویسی، حاشیه گذاری)

رعايت طبقه بندي ذهن و نوشته (نوشتن بند مقدمه، نوشتن بندهاي بدنه و بند نتيجه )

شیوۀ خواندن


بند مقدمه :

حیاط مدرسه ، محیط جذاب و پر جنب و جوشی که هرگز از خاطرات شیرین ما فراموش نمی شود به طوریکه با شنیدن نام آن حس وحال خوبی به ما دست می دهد.

بند بدنه :

حیاط مدرسه مکانی است که هنگام زنگ تفریح آنجا استراحت می کنیم ، درس می خوانیم .

حیاط مدرسه ما مثل مدارس دیگر دارای زمین ورزش و سرویس بهداشتی و شیر آب خوری است و همچنین تعدادی درخت دارد که ما در کنار همکلاسی هایمان زیر سایه درختان می نشینیم و لحظات زیبا و خاطرات به یادماندنی از دوران دانش آموزی را رقم می زنیم .

یکی از خاطره انگیزترین لحظاتی که می توانیم از حیاط مدرسه داشته باشیم روز اول مدرسه است ، زمانی که برای اولین بار وارد حیاط مدرسه شدیم و با فضای مدرسه آشنا شدیم . روزی که با ذوق و شوق فراوان به درب و دیوار حیاط مدرسه و جنب و جوشی که دیگر دانش آموزان کلاس اولی داشتن نگام می کردیم .

بند نتیجه :

ما اولین نفری نیستیم که در حال استفاده از مدرسه ، حیاط آن و دیگر امکانات آموزشی هستیم و آخرین نفر هم نخواهیم بود، بعد از ما دانش آموزان دیگری هم خواهند آمد پس باید از مدرسه و حیاط زیبای آن به خوبی مراقبت کنیم تا دانش آموزان جدیدی که وارد مدرسه می شوند مثل ما خاطرات شیرینی از حیاط مدرسه در ذهنشان به یادگار بماند .


انشا با موضوع فصل پاییز - شماره 1 - پاییز فصل آغاز مدارس

انشاکده بازدید : 2217 پنجشنبه 17 اسفند 1396 نظرات (0)

پاییز ، فصلی است که با آمدنش مدرسه ها باز میشوند و ما به مدرسه میرویم و آنجا دوستان جدید پیدا می کنیم و دوستان قدیمی را هم می ببینیم .

در روزهایی که ما هنوز حال و هوای تابستان از سرمان بیرون نرفته وقتی معلم اولین درس را میدهد و اولین مشق شب را به ما میدهد باور میکنیم که سال تحصیلی مدارس شروع شده است .

وقتی فصل پاییز شروع میشود هوا کم کم سرد میشود و در خیابان گاهی افرادی را می بینیم که لوله بخاری خریده و به طرف خانه در حال حرکت هستند .

همه می دانند که پاییز ، فصل شلغم ، آمپول ، لیموشیرین و آمده سازی بخاری ها است .

در پاییز برگهای درختان زرد میشود و یکی یکی می ریزند که مناظر زیبایی را به وجود می آورند و همه می دانند که این فصل به فصل خزان و دلگیری و عاشقی معروف است .

 این روزها صدای غار غار کلاغها بیشتر به گوش میرسد و گنجشک ها در دسته های چند تایی روی شاخه های درختان می نشینند انگار سرشان توی لاک خودشان است و دلشان گرفته است.

خلاصه اینکه پاییز فصل جنب و جوش مدارس و خزان درختان و آغاز سرما است و باید مواظب باشیم که سرما نخوریم و از مناظر زیبای پاییز لذت ببریم و  سعی کنیم دورس هایمان را خوب بخونیم تا خاطره خوبی از این فصل در ذهنمان باقی بماند .

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟